اخذ پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دوم ثبات، امنیت، آزادی و فرصت های بیشتری را برای شما به ارمغان می آورد و تابعیت مضاعف از یک کشور کوچک و صلح‌آمیز، در مواقع بی‌ثباتی، آرامش ذهنی بیشتری را ایجاد می‌کند. براساس شاخص رتبه‌بندی پاسپورت در سال 2023، پاسپورت دومینیکا دارای رتبه 29 در جهان است که با آن می‌توان به 145 کشور بدون داشتن ویزا مسافرت کرد. دومینیکا (Dominica) به طور قانونی به افراد و خانواده‌های سراسر دنیا طبق شرایطی به مدت 3 الی 6 ماه پاسپورت دوم بدون نیاز به حضور فیزیکی اعطا می‌کند. افرادی که به دنبال بهینه‌سازی مدیریت مالیات خود با استفاده از تابعیت دوم هستند، می‌توانند کشور دومینیکا را انتخاب کنند. با خرید پاسپورت دومینیکا می‌توان حتی شرایط برای اخذ ویزای آمریکا را هم فراهم کرد. در این مطلب قصد داریم همه اطلاعات مربوط به گذرنامه دومینیکا (Dominica passport) اعم از مزایا، شرایط، هزینه‌ها، روش‌های اخذ و معرفی کشورهایی که می‌توان با پاسپورت دومینیکا به آن‌ها سفر کرد را با جزییات دقیقی شرح دهیم. گروه  مهاجرتی رویال بیز در مدت زمان سه تا شش ماه اخذ پاسپورت دومینیکا را انجام داده و با خیالی راحت به هر مقصدی که می‌خواهید سفر کنید. دومینیکا همچنین کشوری آرام و مقصدی مطمئن برای استراحت و آسودگی بدور از هیاهوی زندگی‌های امروز می باشد و هم چنین کشور دومینیکا مقصدی مناسب جهت سرمایه گذاری با رشد اقتصادی بالا و پذیرای بیزینس های جدید و استارت اپ ها می باشد. کشور دومینیکا تمام ویژگی های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و آب وهوایی و اقلیمی مناسب که مدنظر ایرانیان است را دارا می‌باشد و یکی از بهترین روش‌های سرمایه گذاری و اخذ تابعیت دوم برای آینده مطمئن خانواده و عزیزان شما خواهد بود تا از امکانات و فرصت های تحصیلی و شغلی و بین المللی استفاده کنند. گروه مهاجرتی رویال بیز در مسیر اخذ تابعیت و اخذ پاسپورت دومینیکا با سابقه درخشان تسهیل گر و همراه شما خواهد بود.

اخذ پاسپورت دومینیکا

 

درباره دومینیکا

کشور مشترک‌المنافع دومینیکا (Commonwealth of Dominica) یکی از زیباترین جزیره‌های حال حاضر جهان است که در شرق دریای کارائیب و در قاره آمریکا واقع شده است. پایتخت دومینیکا شهر روسو است. طبق آخرین سرشماری انجام شده دومینیکا 72,737 جمعیت دارد. نکته قابل توجهی که درباره دومینیکا وجود دارد اعتبار و ارزش پاسپورت آن است. اقتصاد دومینیکا به کشاورزی، گردشگری وابسته است و سالانه هزاران گردشگر برای بازدید از مناظر طبیعی این منطقه بازدید می‌کنند.

کشور دومینیکا جزء کشورهای مشترک المنافع با انگلستان بوده و به همین جهت از حمایت انگلستان برخوردار می باشد و روز به روز بر ارزش و اعتبار پاسپورت آن افزوده می شود.با توجه به مناسبات سیاسی آرام و بدور از تنش دومینیکا با سایر کشورهای دنیا هر ساله شاهد بهبود ارزش پاسپورت این کشور هستیم.

درباره دومینیکا

مزایای اخذ پاسپورت و اقامت دائم دومینیکا

شما با دریافت تابعیت دومینیکا یکبار برای همیشه پاسپورت یک کشور مشترک المنافع با ارزش بالا را دریافت خواهید کرد و بصورت مادام العمر از مزایای بسیار آن بهره خواهید برد و راه فرزندان و نسل های آینده را تسهیل خواهید نمود.
خرید پاسپورت دومینیکا در چند سال اخیر به طور فزاینده‌ای در بین ایرانیان به عنوان پاسپورت دوم محبوب شده است. این کشور فرصت‌ها، مزایا و تجربیات جدیدی را در اختیار دارندگان پاسپورت خود قرار می‌دهد. در زیر مهم‌ترین مزایای خرید پاسپورت دومینیکا را آورده‌ایم:
● مسافرت به 145 کشور بدون داشتن ویزا
● داشتن حداقل مالیات بر ثروت و درآمد
● امکان زندگی، کار و تحصیل در خود دومینیکا و کشورهای حوزه دریای کارائیب
● فرصت سرمایه‌گذاری و همکاری در توسعه اقتصادی دومینیکا با مالیات‌های حداقل
● امکان اخذ اقامت برای خانواده در عرض 3 الی 6 ماه
● داشتن حداقل دانش زبان انگلیسی (نیاز به مدرک آیلتس با نمره بالا ندارید)
● برخورداری از زندگی در بهترین کشور از نظر منظر طبیعی
● امکان سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا و سایر کشورهای پیشرفته
● امکان سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا
● انجام تجارت بین المللی
(با تابعیت کشور دومینیکا، بدون ویزا با هر کشوری تجارت کنید)
● تحصیل در خارج از کشور
(با تابعیت کشور دومینیکا، به راحتی در هر جای دنیا تحصیل کنید)
● سفر بدون ویزا
(با اخذ تابعیت دوم میتوانید به 145 کشور بدون ویزا سفر کنید)
● معافیت های مالیاتی
(با تابعیت کشور دومینیکا، از مزایای معافیت مالیاتی در تجارت بین الملل استفاده کنید)
● راه هموار نسل‌های بعد
(با سرمایه گذاری امروز، آسایش را برای نسل‌های بعدی خود به ارمغان بیاورید)
● راهکار جایگزین
(تابعیت دوم شما را قادر میسازد تا از سلامت، امنیت و آینده خانواده خود محافظت کنید)

اخذ پاسپورت دومینیکا با اهدای کمک مالی به دولت (EDF)

صندوق تنوع اقتصادی (EDF) یک صندوق ویژه دولتی در دومینیکا است که برای دریافت کمک‌های مالی برای تأمین مالی پروژه‌های اقتصادی-اجتماعی ویژه با هدف پیشبرد توسعه کشور دومینیکا طراحی شده است. دولت مشترک‌المنافع دومینیکا با حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی در ازای اعطای پاسپورت این کشور و با شرط سرمایه‌گذاری در بخش‌های دولتی و خصوصی در جهت پیشرفت‌های اقتصادی گام برمی‌دارد. این کمک در ساخت و بازسازی مدارس، بیمارستان‌ها، استادیوم‌های ورزشی و ارتقای صنعت دریایی جزیره دومینیکا صرف می‌شود؛ و در بخش خصوصی در بخش‌های فناوری اطلاعات، گردشگری و کشاورزی این کشور متمرکز هستند.
برای واجد شرایط بودن جهت دریافت پاسپورت دومینیکا، متقاضیان باید کمکی غیرقابل استرداد به EDF بپردازند. هزینه مشارکت در کمک مالی بر اساس تعداد افراد تحت تکفل که در این روش همراه متقاضی اصلی همراه می‌شوند تعیین می‌شود.
هزینه پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری در صندوق EDF در تصویر زیر معرفی شده است.

سرمایه اهدایی پس از تایید مدارک به حساب دولت دومینیکا پرداخت می‌گردد.
این مبالغ که توسط سرمایه‌گذاران در ازای دریافت پاسپورت صرف می‌شود به طور قابل توجهی کمتر از سایر کشورهای سرمایه‌گذاری با این مدل سرمایه‌گذاری و دریافت شهروندی است.

اخذ پاسپورت دومینیکا

شرایط خرید پاسپورت دومینیکا

حداقل سن متقاضی اصلی پاسپورت دومینیکا باید 18 سال باشد. بعلاوه متقاضی نباید دارای هیچ‌گونه سوءسابقه کیفری یا بیماری وخیم باشد.
متقاضی همچنین باید اثبات کند که سرمایه لازم جهت سرمایه‌گذاری در روش‌های فوق را دارد. برای اطمینان در طول پروسه درخواست از متقاضیان مدارک مالی قابل استناد خواسته می‌شود که توسط CIU بررسی خواهند شد تا با استفاده از آن‌ها صلاحیت دریافت پاسپورت تأیید گردد. در زیر شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا را آوده‌ایم.
● حداقل 18 سال سن
● داشتن شخصیت نرمال اجتماعی
● عدم سابقه جرم
● داشتن مدرک زبان
● داشتن وضعیت سلامتی نرمال
● داشتن حداقل سرمایه 100 الی 250 هزار دلار
متقاضیان پاسپورت دومینیکا نه تنها برای خود بلکه برای سایر اعضای خانواده خود می‌توانند درخواست اخذ پاسپورت بدهند. این افراد می‌توانند همراه با متقاضیان اصلی پاسپورت دومینیکا را دریافت نمایند:
● همسر
● فرزندان زیر 30 سال
● کودکان معلول
● پدربزرگ و مادربزرگ
● خواهر و برادر مجرد و بدون فرزند زیر 25 سال
این درخواست شامل بستگان متقاضی اصلی و همسر آن‌ها می‌شود. اعضای بزرگ‌سال خانواده باید ثابت کنند که متقاضی از نظر مالی آن‌ها را حمایت می‌کند در غیر این صورت نمی‌توانند پاسپورت بگیرند.

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا

بعد از اینکه متقاضی به‌طورکلی تمامی شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا را داشت باید مدارک زیر را آماده کند.
● پاسپورت
● شناسنامه
● عکس‌های متقاضی یا متقاضیان
● فرم درخواست
● مدارک مالی و سایر مدارک مربوط به تجارت و درآمد (از جمله اظهارنامه مالیاتی مربوطه)
● رزومه
● مدارک زبان
● انگشت‌نگاری
● گواهی عدم سو سابقه کیفری
● مدارک تحصیلی
● گواهی ازدواج (در صورت وجود)
● گواهی سلامت
● پرینت گردش حساب
لطفاً توجه داشته باشید که لیست فوق کامل نیست و ممکن است بسته به ماهیت و شرایط درخواست متقاضی و نوع خاص سرمایه‌گذاری، مدارک بیشتری را درخواست کنند. در نهایت به خاطر داشته باشید که تمام فرم‌های درخواست باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

مرحله 1
مشاوره، تهیه مدارک و عقد قرارداد با دومینیکا پارادایس
مرحله 2
بررسی سوابق امنیتی و صدور نامه تاییدیه توسط دولت دومینیکا
مرحله 3
پرداخت مبالغ سرمایه گذاری به دولت دومینیکا
مرحله 4
صدور گواهی شهروندی کشور دومینیکا و پاسپورت
هنگامی که تصمیم به اخذ پاسپورت دومینیکا و دریافت تابعیت دومینیکا گرفتید، این فرآیند روند راحت و کارآمد دارد و با پشتیبانی از نمایندگان مجاز این کشور شما می تواند مراحل را به راحتی هرچه تمام تر سپری کنید. تابعیت توسط واحد سرمایه گذاری (CBIU) (یکی از واحد های وزارت امور خارجه دومینیکا) که مسئول اجرای این برنامه است،صورت میپذیرد. این واحد به تعدادی از وکلای مورد اعتماد خود مجوز داده است تا از طریق آنها روند اخذ تابعیت را پیگیری نمایید و از مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا مطلع شوید.
● امضای قرار داد با شرکت مهاجرتی رویال بیز (کارگزار دارای مجوز رسمی از دولت دومینیکا
● دریافت شماره پرونده CBIU ثبت مشخصات متقاضی در سامانه
● ارسال مدارک به اداره CBIU
● ارسال مدارک برای بررسی سوابق امنیتی متقاضی
● صدور گواهی صلاحیت از سوی دولت
● پرداخت مبلغ سرمایه گذاری به دولت
● صدور گواهی تابعیت برای متقاضی از سوی دولت
● صدور پاسپورت

مالیات در دومینیکا چگونه است؟

اگر متقاضی با روش سرمایه‌گذاری پاسپورت دومینیکا را دریافت کرده باشد، درصورتی‌که در تمام مدت شهروندی خود در دومینیکا اقامت نداشته باشد تقریباً از مالیات در این کشور معاف است، بااین‌حال درصورتی‌که اقامت هم داشته باشد، مالیات ناچیزی دارد.
اگر متقاضی تصمیم داشته باشد به مدت 6 ماه یا بیشتر در دومینیکا اقامت بزند، مالیات بر درآمد جهانی الزامی است. برای اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می‌کنیم مطلب مالیات در دومینیکا را مطالعه کنید.

قدرت پاسپورت دومینیکا

طبق گزارش‌ passportindex در سال 2023 دومینیکا دارای رتبه 29 در جهان است که به دارندگان آن این امکان را می‌دهد که آزادانه به 145 کشور در سراسر جهان سفر کنند.
گذرنامه دومینیکا 10 سال اعتبار دارد و قابل تمدید است. حتی اگر برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب لغو شود، پاسپورت دومینیکا ملغی نخواهد شد. لازم به ذکر است که در صورت منقضی شدن پاسپورت متقاضی، آن را می‌توان به راحتی با هزینه اندکی در هر کنسولگری دومینیکا، سفارتخانه، دفتر کمیسیون عالی، یا در دفتر گذرنامه دومینیکا در روزو، پایتخت این کشور، تمدید کرد. اطلاعات تکمیلی را در صفحه تمدید پاسپورت دومینیکا بخوانید.

لیست کشورهایی که می‌توان با پاسپورت دومینیکا بدون ویزا به آن‌ها مسافرت کرد
همان‌طور که در بالا اشاره کردیم، پاسپورت دومینیکا یکی از چندین پاسپورت قدرتمند جهان است که با آن می‌توان به 145 کشور دنیا مسافرت کرد. در زیر لیست همه این کشورها را براساس قاره مرتب کرده‌ایم.

قدرت پاسپورت دومینیکا

جمع‌بندی

پاسپورت دومینیکا یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های حال حاضر در جهان است که با استفاده از آن می‌توان به 145 کشور دنیا از جمله آمریکا و کانادا مسافرت کرد. پاسپورت دومینیکا بین 3 الی 6 ماه با استفاده از روش‌های سرمایه‌گذاری صادر می‌شود و حداقل هزینه صدور آن از 100 هزار دلار شروع می‌شود. دومینیکا از سال 1993 برنامه‌ای تحت عنوان (شهروندی اقتصادی از طریق سرمایه‌گذاری) طراحی کرده است که امکان اعطای پاسپورت را به افرادی که در توسعه دومینیکا یا در املاک و مستغلات مشارکت دارند، فراهم می‌کند. پاسپورت دومینیکا دسترسی و مسافرت بدون ویزا را به 145 کشور در سراسر جهان فراهم می‌کند. به‌طورکلی از طریق برنامه‌های سرمایه‌گذاری مثل اهدای کمک مالی به دولت (EDF) و سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات می‌توان گذرنامه دومینیکا را با پرداخت هزینه به دست آورد. منابع معتبر : www.dominica.gov.dm